Club Competition Winners 2016

COMPETITION
WINNERS
RUNNERS UP
Championship
S.McLaren
D.French
President’s Cup
S.McLaren
B.Merckel
Vice President’s Cup
D.Warnock
D.Bell
Handicap Cup
S.Fleming
W.Wardlaw
4 Bowl Sets
S.McLaren
S.Ralston
Club Pairs (Balloted)
J.McLean & D.French
K.Miller & S.McNicol
Nomination Pairs
A.Fleming & S.Fleming
C.Simpson & D.Bennett
3 Bowl Pairs
B.Magowan & D.French
W.Daly & J.McLaren
Mixed Pairs
E.Marshall & E.Creaney
C.Thomson & L.Maxwell
Married Couples
M.Stirrat & M.Stirrat
M.Ballantyne & W.Ballantyne
Nomination Triples
G.Thomson, W.Wardlaw & S.McLaren
R.Steen, M.Lauchlan & B.Merckel
Shaw Cup Winners
R.Steen, G.Shanks & S.Thompson
D.Warnock, W.Paul & J.McLaren
Shaw Cup Individual Winner
D.French
COMPETITION
WINNERS
RUNNERS UP
Senior Championship
J.Morris
S.Thompson
Senior Balloted Pairs
W.Daly & A.Slater
D.Bell & M.Stirrat
Matt Powell Triples
I.Charlton, J.Breslin & J.Drummond
J.Gray, J.McNee & W.Paton
Josh Winters Triples
A.Donnelly, R.McMorrow & A.Ewart
W.Paton, E.Thomson & W.Ballantyne
Mell Aitchison Triples
J.Collins, B.Leighton & D.Bell
A.Donnelly, J.McNee & W.Ballantyne
Robert Gordon Triples
A.Donnelly, A.Ewart & J.Gray
J.Breslin, J.McNee & W.Ballantyne
COMPETITION
WINNERS
RUNNERS UP
Championship
A.Ford
J.Faskin
President’s Cup
E.Marshall
A.Ford
Senior Salver
J.Faskin
A.Ford
Vice President’s Cup
R.Anderson
B.Jarvie
Nomination Pairs
M.Morris & J.Faskin
C.Thomson & A.Ford
Nomination 2 Bowl Pairs
R.Anderson & M.Stirrat
C.Thomson & A.Ford
Balloted (Club) Pairs
B.Jarvie & A.Tunn
T.Fairweather & A.Leighton
Nomination Triples
E.Milligan, E.Ewart & A.Tunn
J.Miller, E.Rhind & W.Watson
Balloted Triples (Millenium trophy)
M.Manderson, B.Jarvie & A.Tunn
M.Gribbons, M.Ballantyne & A.Ford
Jack Trophy (Tuesday Aggregate)
M.Ballantyne
B.Jarvie
Graham-Menzies Trophy (Thursday Aggregate)
M.Manderson
A.Tunn
COMPETITION
WINNERS
RUNNERS UP
Men’s Singles
David Boyd
Arran Thomson
Ladies Singles
Christie McAllister
Shona Burt
Men’s Doubles
David Boyd & david Hopkins
Jim Reid & Steve McAllister
Ladies Doubles
Carol Hill & Jane Sturrock
Shona Burt & Christie McAllister
Mixed Doubles
Paul Hopkins & Carol Hill
David Hopkins & Kathryn Burt
Girls 16 and Under Singles
Christie McAllister
Shona Burt
Boys 16 and Under Doubles
Paul Hopkins & Ryan Crombie
Joe Russell & Cameron McCarney
Boys 14 and Under Singles
Joe Russell
Luke Wilson
Boys 12 and Under Singles
Luke Wilson
Mark McDermott